Вулиця Віа деї Форі Імперіалі

0
8

Пряма вулиця шириною 30 і довжиною 850 метрів відділяє основний римський форум від імператорських форумів. Вулиця була прокладена в 1924-32 роках поверх розкопок античних імператорських форумів (Траяна, Серпня, Нерви), частково руїни форумів можна бачити по боках вулиці. При будівництві були зруйновані п’єдестал статуї-колоса Нерона і руїни античного фонтану.
З 1980-х років не раз порушувалося питання про усунення вулиці Via dei Fori Imperiali , так як вона поділяє на дві частини археологічну зону і заважає розкопок.

По ідеї Муссоліні Віа дей Форі Імперіалі повинна була символічно з’єднувати Колізей з Площею Венеції — центром нової фашистської імперії. Відкриття під ім’ям вулиці Імперії (via-Impero) відбулося 9 квітня 1932 року.

Після закінчення Другої світової війни вулиця була перейменована у Віа дей Форі Імперіалі. Кожен рік 2 червня тут проводиться військовий парад на честь Дня Італійської Республіки. З 1980-х років не раз порушувалося питання про усунення вулиці, так як вона поділяє на дві частини археологічну зону і заважає розкопок. В даний час Віа дей Форі Імперіалі відкрита для автомобільного транспорту та тільки по неділях перетворюється на пішохідну зону.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here