Вязниця Карчери

139

В’язниця Карчери була побудована за проектом італійського архітектора Антоніо да Понте в 16 столітті на набережній Скьявоні, поруч з каналом Ріо де Палаццо. Як і будь-яка середньовічна в’язниця Карчери таїть чимало страшних таємниць – тут в’язнів катували і тримали в нелюдських умовах: морок, вогкість, пацюки розміром трохи менше собаки, та потужні чавунні решітки – ось все, що вони бачили, перебуваючи в цій в’язниці. У свій час лорд Байрон, знаменитий англійський поет, добровільно провів ніч в одній з камер, щоб перейнятися зловісною атмосферою цього місця, черпаючи натхнення для написання нових поем.

Після закінчення Другої світової війни В’язниця Карчери стала музеєм, який має велику популярність у туристів – не вік же годувати голубів на площі Сан Марко та на гондолах роз’їжджати! Зловісні таємниці старовини нітрохи не менш привабливі.

До В’язниці Карчери веде Міст Зітхань. Минаючи його, майбутні в’язні кидали прощальний погляд на місто, так гірко зітхали – так міст і отримав свою назву.