Як вибрати Колодязь кабельного зв’язку

5-26-2020

 

Колодязі кабельної каналізації та зв’язку служать для облаштування кабельної каналізації – це окремий напрямок будівництва технічних споруд. По суті, це оглядові колодязі, які будують із збірних залізобетонних елементів. Саме цей матеріал дозволяє забезпечити високу міцність, надійність і довговічність конструкції. Кабельні колодязі ККС 3-10 з чавунним люком ГТС-Л розрізняють за призначенням, матеріалом, розмірами і розрахункової вертикальної навантаженні. Основна класифікація включає два види: типові та спеціальні. Розглянемо Колодец связи кабельної каналізації та зв’язку ККС 3-10 з чавунним люком ГТС-Л . Їх відносять до спеціальних виробів.

1.Варіанти написання маркування.

Маркування проводиться згідно ТУ 45 1418-83, і включає в себе позначення типу виробу, розмірну групу і розрахункове навантаження. Написання позначення можна виконати різними варіантами, що не є помилкою:

1. ККС 3-10 с чавун. люком ГТС-Л;

2. ККСр 3-10.

2.Основна сфера застосування.

Колодязі кабельної каналізації та зв’язку ККС 3-10 з чавунним люком ГТС-Л – це оглядові колодязі прохідного типу чотиригранної форми. Сфера застосування включає облаштування технічних споруд для прокладання кабельних комунікацій і мереж різного призначення. У таких колодязних конструкціях, як правило, прокладають поліетиленові і азбоцементні труби. Деякі вироби не містять отворів для прокладки трубопроводів, їх виконують за місцем проведення монтажних робіт (застосовують пневматичний або електричний інструмент).

Пристрій колодязя ККС 3-10 з чавунним люком ГТС-Л включає в себе дві складові частини: днище у вигляді плити квадратного перерізу і верхнє перекриття з бічними стінками. Для доступу всередину споруди у верхній частині є оглядовий люк (чавунна кришка круглого перерізу). Дані колодязі також називають телефонними, так як це складова частина комунікацій та кабельної каналізації. Основне призначення – протяжка мереж зв’язку, наприклад, для ГТС або мережі Інтернет. В позначенні вказана цифра 10 – це навантаження, яку колодязь витримає. Для такого рівня міцності встановлюється сфера експлуатації на проїжджих частинах та на автомагістралях для протягування, монтажу, перевірок, ремонту та експлуатаційного обслуговування кабелів зв’язку. Можна помістити дороге обладнання і трубопроводи, які працюють в автоматичному режимі, не боячись, що буде проведена псування або крадіжка.

3.Позначення маркування виробів.

Маркування включає в себе типорозмір колодязя і його вертикальне розрахункове навантаження. Позначення провадиться відповідно до чинного Стандарту – ТУ 45 1418-83, в якому також закріплена технологія їх виробництва і застосування. Додатково може бути зазначено наявність гайок, кронштейнів і йоржів, для цього маркування додається абревіатура “ГЕК”. Кронштейни використовують для того, щоб закріпити кабельні мережі. Виготовляють закладні деталі з вуглецевої сталі.

ККС 3-10 з чавунним люком ГТС-Л , де:

1. ККС – кабельний колодязь зв’язку;

2. 3 – типорозмір;

3. 10 – розрахункове вертикальне навантаження.

Залізобетонний колодязь кабельної каналізації має наступні габаритні розміри:

1. Довжина – 1970 ;

2. Ширина – 1160 ;

3. Висота – 1780 ;

4. Маса – 2828 ;

5. Геометричний об’єм – 4,0677 ;

6. Об’єм бетону – 1,12 .

4.Основні матеріали для виготовлення і їх характеристики.

Колодязі кабельної каналізації та зв’язку ККС 3-10 з чавунним люком ГТС-Л виготовляють з важких бетонів марок, які відповідають високим вимогам по міцності, механічної стійкості і довговічності. Експлуатація колодязних споруд проводиться в слабо агресивних умовах, тому бетон повинен відповідати мінімальним вимогам морозостійкості (50 циклів заморожування-розморожування) і водонепроникності (не менше W2). ККС 3-10 з чавунним люком ГТС-Л комплектуються чавунним люком тип “Т” (“важкий”). Монтаж колодязя ККС проводиться на заздалегідь підготовлену підставу. Риється котлован заданої глибини і облаштовується щебенчато – піщана подушка.

При облаштуванні колодязя кабельної каналізації ККС 3-10 з чавунним люком ГТС-Л монтажні шви повинні бути промазані цементним розчином, щоб забезпечити належну герметичність споруди. Заглиблення, як правило, досягає 1 метр. Установка колодязя повинна проводитися в середовищі, яка не проявляє агресивної дії до бетону.

5.Транспортування і зберігання.

Перевезення кабельних колодязів здійснюватися за допомогою спецтранспорту з відкритим верхом. Кожен виріб має бути закріплено, щоб уникнути псування. На дно кузова укладають дерев’яні підкладки. При розвантаженні повинен застосовуватися підйомний кран. Використовують монтажні петлі, до яких приєднують однорогі гаки. Не допускається скидання колодязних елементів.

Зберігання здійснюється в “робочому” стані на підготовленій підставі. Обов’язково підкладають дерев’яні дошки товщиною не менше 40 див. Грунт вирівнюється, вироби при цьому не повинні бути навалено. Бажано сортування за марками та видами.

1. Опис і застосування.

Кабельні колодязі – це збірні елементи технічного або інженерного споруди. Дані елементи можуть випускатися різної форми – прямокутної, круглої або призматичний. Поділяють їх за типом конструкції, які можуть бути прохідними, кутовими, станційними система, а також розгалужувальної системою. В залежності від сфери застосування та умов експлуатації допускається застосовувати ЖБ – вироби для роботи в умовах слабо агресивного середовища. Вироби можуть бути типового або спеціального розміру. Основне призначення колодязя – створення шахти для забезпечення вільного доступу до вузлових точках комунікацій або мереж різного призначення. Завдяки таким конструкцій забезпечується надійний захист трубопроводів або кабелів від обвалів ґрунтів, попадання вологи та інших впливів зовнішнього середовища.