Ярославово дворище

0
10

Один з найважливіших історичних та архітектурних комплексів Великого Новгорода – Ярославовому дворище – розташований на правому березі річки Волхов, навпроти Кремля.

З початку XI століття на цьому місці знаходився Торг і княжий двір, який князь Ярослав Мудрий наказав перенести з Рюрікова городища. Назва Ярославового дворища згадується в літописах початку 13 століття в зв’язку з тим, що Ярославом Мудрим в 11 столітті був побудований прекрасний палац, затьмарював всі палаци Європи. Незважаючи на те, що жодних слідів цього палацу виявити так і не вдалося, назва тим не менш прижилося. Територія Торгу починалася біля Великого мосту (сьогодні замість нього до Кремля веде пішохідний міст), вздовж берега річки розташовувалися численні пристані, а поруч з ними йшли торгові ряди. У 16 столітті їх налічувалося близько 40.

На рубежі 17-18 століть на місці Торгу був побудований Гостинний двір. Під час Другої світової війни він був практично повністю зруйнований, збереглася лише одна аркада, надає і сьогодні березі річки Волхов мальовничий, незабутній вигляд. Саме ця аркада вважається однією з емблем Великого Новгорода.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here