Єкатеринбурзький театр опери та балету

48

Оперний театр в Єкатеринбурзі є одним з найстаріших в Росії. Перший сезон відкрили тут ще в 1912 році. У нього склалися міцні творчі контакти та культурні зв’язки з Німеччиною, Італією, США, Кореєю і Англією. На його головній сцені часто виступають знамениті гастролери, а також проходять різноманітні міжнародні музичні фестивалі.

Театр завжди славився своїми класичними постановками, традиціями, знаменитими танцівниками і співаками, режисерами та диригентами. Його репертуар налічує десятки балетів і опер, і кожен сезон готує нові вистави для поціновувачів класичного мистецтва.

Тут завжди працювали видатні майстри. Театр не раз удостоювався Державної премії СРСР: у 1946 році за постановку опери «Отелло», а також у 1987 році за сценічне відтворення опери Ст. Kobekina «Пророк». Саме тут починали свій творчий шлях знамениті артисти С. Лемешев, Козловський і В. Архипова. За останні роки Єкатеринбурзький театр опери та балету не раз довів глядачеві, що може ставити перед собою різноманітні творчі завдання і домагатися якісного результату.