Єлагін острів

95

Єлагін острів, спочатку мав назву «Мішин острів», в різний час, ще при царській Росії, був у володіннях приватних осіб. найгучнішими іменами з них були, віце-канцлер Шафіров, князь Потьомкін і власне Іван Венедиктович Єлагін, імператорський обер-гофмейстер.

З 1777 року і до теперішнього моменту, острів іменується Елагиным. У 1786 році на острові звели однойменний палац, який у 1818 році перебудували, при цьому зберігши класичний стиль. В «Англійський» парк, де колись створювалися канали, гроти, ставки, будувалися альтанки та місточки, теж внесли деякі доповнення, спорудили пристані і літні павільйони.

Сьогодні, практично на всій території острова розкинувся парк культури і відпочинку. В Єлагінському палаці працює музей. В Оранжерейному корпусі знаходиться бібліотека. Є стайня, де періодично проводять виставки. Клуби, затишні кафе і ресторани, тенісні корти, своя човнова станція і майданчик для гри в волейбол. Є свій міні-зоопарк, де прямо посеред алей парку розташовані вольєри з різними тваринами.