Залишки кріпосної стіни

225

Сіде – місто, який постійно піддавався нападам, так як був важливим торговим портом. Йому була необхідна захист, для чого і звели кріпосні стіни, як з боку суші, так і з боку моря. Ворожі набіги приводили до того, що стіни періодично доводилося добудовувати і реконструювати.

Фортечні стіни еллінської епохи збереглися в Туреччині дивом, незважаючи на постійні землетруси. З боку суші залишки кріпосної стіни Сіде дають хороше уявлення про колишню споруду, їх стан досить непогане, з боку моря стіни збереглися дещо гірше. У східних стін – залишки воріт, які були спочатку вхідними, центральними.

Поблизу центральних воріт – залишки веж, їх будували поруч з воротами, також в елліністичний період. Башточки для відбиття атак і бійниці збереглися не скрізь, але подекуди їх можна побачити.

Через центральні ворота можна було потрапити на фортечну площа, що має форму підкови. Вихід у місто був з іншого боку площі. Незважаючи на те, що другі ворота були побудовані в той же час, що й інші будівлі, вежі навколо них мають квадратну форму. Від других воріт, що ведуть у місто, починається центральна вулиця, точніше самий великий проспект, що веде через весь півострів, до західного його закінчення.

За межами кріпосних воріт перебували ніші джерела, і вода зі спеціальних отворів на цих нішах стікала в басейн, розташований під ними.