Залізничний вокзал Сіркеджі

97

Залізничний вокзал Сіркеджі розташований у центрі Стамбула. Тут здійснюються внутрішні і міжнародні перевезення в західному напрямку. Дві залізничні лінії з’єднують Стамбул з Салоніками і Бухарестом.

Особливої уваги заслуговує головна будівля вокзалу, побудована в 1890 році. Загальна площа приміщень становить 1200 квадратних метрів. Воно є яскравим прикладом османської архітектури. Домінантними елементами споруди є фасад, прикрашений безліччю арочних вікон і рельєфними зображеннями, а також дві порожнисті вартові вежі, розташовані по обидві сторони від нього. Купол залізничного вокзалу має трапецієподібну форму, він сильно контрастує із загальним виглядом споруди, так як виглядає більш сучасно. По обидві сторони від входу в будівлю розташовані довгі коридори, пестреющие великою кількістю арочних отворів і майстерною розписом, виконаної в червоних тонах.

В цілому споруда виглядає дуже ошатно і приваблює заворожені погляди туристів. Поруч з ним знаходиться старовинний паровоз, на якому встановлена табличка із зазначенням року створення. Він є місцевою визначною пам’яткою і візитною карткою вокзалу.