Замок іоаннітів у Ліндосі

97

Маленьке мальовниче містечко Ліндос приваблює численних любителів історії своєю неповторною атмосферою. Тут виникає відчуття застиглого часу. Тут гармонійно поєднуються чудова природа, старовинні вулички з історичними будинками. Ліндос з його дивовижною аурою старовини з повним правом користується величезною популярністю серед численних мандрівників.

Однією з головних визначних пам’яток Ліндоса є стародавня фортеця. Завдяки особливостям ландшафту з високими обривистими скелями він протягом багатьох століть була неприступною фортецею і надійним притулком для жителів міста. Перші укріплення з’явилися в Ліндос ще в середині VI ст. до нашої ери, а через століття стіни були перебудовані і укріплені потужними прямокутними вежами. Сліди найдавніших укріплень збереглися і донині.

В період розквіту Візантії укріплення замку неодноразово оновлювалися, а після зведення Валів лицарів ордена Святого Іоанна Єрусалимського замок Ліндос став одним з найбільш могутніх фортифікацій на острові Родос. У 1474 році стіни замку були укріплені вежами, які нині можуть побачити відвідувачі замку. Протягом XVI – XVII століть по кутах замку з’явилися бастіони, які повинні були служити захистом від гарматних обстрілів. В замок ведуть круті сходи, у нижнього краю якої в скелі висічено рельєфне зображення корми військової трієри, присвячене одному з доблесних линдосских адміралів.