Заповідник Красноярські стовпи

378

Державний природний заповідник “Красноярські Стовпи” розташований впритул до межі міста. З трьох сторін природними кордонами є праві притоки Єнісею. Площа заповідника охоплює 47, 2 тисячі гектар. Перші дані про Стовпах датуються 80-ми роками XVIII століття, але тільки через століття красноярські любителі природи почали відвідувати ці краї не тільки для полювання, але і для занять скелелазінням. І вже в кінці ХІХ – на початку ХХ століття це було улюбленим місцем відпочинку жителів міста і приїжджали сюди мандрівників. А в 1925 році за ініціативою жителів міста був створений заповідник. Таким чином, красноярці прагнули зберегти унікальні і багатющі природні комплекси навколо дивних “стовпів”, що представляють собою вулканічні сиенитовые останці.

На території заповідника налічується близько ста скель, кожній з яких народ дав влучні назви, такі як “Левові ворота”, “Близнюки”, “Дід”, “Пір’я”, “Рукавиці” та інші. Скелі поділяються на дві категорії – власне “Стовпи”, відкриті для туристів, а також “Дикі стовпи” — розташовані у віддалених куточках заповідника скелі, доступ до яких обмежений.

У наші дні, як і 150 років тому, жителі Красноярська із задоволенням відвідують “Стовпи” для того, щоб відпочити або зайнятися альпінізмом і іншими видами спорту. У багато років існування заповідника склалося ціле громадський рух “столбизм”, представники якого займаються скелелазінням і спілкуються в природних умовах в неформальній обстановці. Поза сумнівом, побувавши тут хоча б раз, ви запам’ятайте ці місця на все життя.