Життя без проводів: досвід використання навушників Apple AirPods

8-6-2018

Готуючи цей текст, я провів абсолютно ненауковий експеримент: попросив чотирьох осіб придумати як спонтанної асоціації до слова “навушники” який-небудь дієслово. Троє з чотирьох сказали “заплуталися”, четвертий — “порвалися”. Схоже, з головною проблемою цих аксесуарів ми визначилися, вона називається “провід”. Подивимося, як цю проблему Apple спробувала вирішити, чи варто платити за AirPods і справді вона така гарна – життя без проводів. Хочу порекомендувати купити навушники на сайті https://applekiev.com.ua/product/apple-airpods-mmef2/

Прибравши звичний аудіороз’єм з iPhone 7, Apple недвозначно натякнула споживачам: епоха бездротового аудіо настала остаточно і безповоротно. Разом з новими смартфонами у вересні 2016-го представили і перші повністю бездротові “яблучні” навушники, але за загадкових проблем з доопрацюванням випустити їх у продаж Apple змогла лише незадовго до Нового року. Я використовував AirPods в зв’язці з iPhone 7 Plus протягом місяця — на прогулянках, в офісі, вдома, за кермом під час авіаперельотів — і готовий поділитися враженнями.

Зовні AirPods практично не відрізняються від провідних EarPods, які починаючи з 2012-го кладуть у коробки з новими iPhone: відріжте від них кабель, зробіть “ніжки” довші і товщі, додайте їм металеві наконечники, не забудьте інфрачервоні сенсори на “вкладишах” — і вийдуть AirPods. Вірність класичній формі пояснюється просто: перед інженерами Apple стоїть завдання зробити продукт сумісний з максимальним відсотком вух. Мабуть, більш вдало апроксимувати форму людського вуха просто неможливо.

Але головний інгредієнт, який відрізняє AirPods від EarPods — класична Apple-івська “магія” загальнодоступних у галузі технологій, впроваджених з думкою про комфорт повсякденного використання. Для підключення навушників iPhone потрібно розпакувати коробку, переконатися, що на смартфоні включений Bluetooth, відкинути магнітну кришку футляра AirPods і, побачивши на екрані смартфона спливаюче вікно з кнопкою “Підключити”, цю кнопку натиснути. Всі.

Більш того, після цього навушники не доведеться “знайомити” з іншими пристроями Apple — за умови, що на них встановлена iOS 10 (або macOS Sierra) і налаштований ваш аккаунт iCloud. Для підключення, наприклад, MacBook, досить вибрати AirPods в меню доступних способів відтворення, натиснувши на значок гучномовця у меню стану у верхньому правому куті екрану. Забезпечує всю цю магію (а також економить батарею порівняно із звичайним Bluetooth і забезпечує більш високу якість звуку) спеціальний чіп бездротового зв’язку від Apple, W1. Він присутній у деяких нових моделях навушників Beats. В принципі AirPods можна використовувати з будь-якими пристроями, що підтримують Bluetooth версії 4.1 і вище — хоч з Android-смартфонами. Але в цьому випадку для сполучення доведеться натиснути і утримувати кнопку на футлярі.

Продовжує сеанс магії фокус з інфрачервоними датчиками — досить вийняти вкладиш з вуха і відтворення припиниться, повернете на місце — музика заграє знову. Друга частина трюку чомусь не завжди спрацьовує, особливо в сторонніх додатках (Overcast, наприклад) — залежить, мабуть, від того, як довго навушник провів поза вуха.

Що там з автономністю, вони ж крихітні? Як не дивно, ніяких проблем. Ну тобто, вам часто доводиться щось слухати через навушники п’ять годин поспіль? Мені — так, працюючи у відкритому офісі сфокусуватися на чомусь змістовному, не відгородившись від оточуючих “білим шумом” в навушниках, неможливо. На цілий робочий день одного заряду AirPods, звичайно, не вистачить, але на періоди з приходу на роботу до обіду та з обіду до закінчення робочого дня — запросто. Повна зарядка займає півгодини, так що на час перерви прибравши навушники в кейс можна потім без зупинки працювати ще п’ять годин.

Читайте також: Розкриття та стрес-тести Apple AirPods: полагодити не можна, випрати – можна

Номінальна ємність батареї футляра AirPods — 398 маг, цього вистачає принаймні на 4 повних зарядки навушників. Сам кейс також заряджається порівняно швидко — хвилин за 45. Навушникам достатньо провести у футлярі 15 хвилин, щоб отримати заряд ще на три години відтворення музики. Так, ніхто не сперечається, батарея годин на 10 зробила б AirPods ще більш привабливим аксесуаром, але і 5 на тлі конкурентів відмінно — для порівняння, Gear IconX від Samsung “живуть” взагалі від сили дві години.

Про необхідність зарядити кейс попередить світлодіод під кришкою, захопившись замість зеленого помаранчевим. Коли навушники в кейсі, колір світлодіода відображає рівень заряду, коли вони витягнуті — рівень заряду кейса. У будь-якому випадку, дізнатися скільки точно відсотків залишилося і там і там можна, просто розблокувавши смартфон, а потім відкинувши кришку футляра — через пару секунд на екрані з’явиться вікно. Залишається один відкритий поки питання до акумулятора AirPods: як скоро ємність батареї почне знижуватися від безперервних заряджань.

Якщо забути про всіх технічних чудеса, які є в AirPods, і порівняти їх звук безпосередньо з провідними навушниками за ті ж 12 000 рублів, порівняння буде не на користь аксесуара Apple. Так, AirPods звучать чіткіше, ніж EarPods, у них більш широкий динамічний діапазон, на деяких записах навіть прокльовується бас, а ще звукоізоляція, за відгуками оточуючих, краще. Але, за моєю особистою суб’єктивно-безпідставною оцінкою, звуку в них десь на 5000 рублів, решта 7000 припадають на технології і бренд Apple. Справедливості заради зазначу, що передача голосу при дзвінках у AirPods відмінна — співрозмовники всі як один говорять, що чути не гірше, ніж при розмові безпосередньо з телефону.

Чи зручні AirPods? Відповідь залежить від того, чи пощастило вам мати форму вуха, близьку до середньостатистичної. Особисто у мене часто бувають проблеми з навушниками-“затичками”, який розмір насадок не вибери — небудь відразу не тримаються, або випадають при ходьбі. З AirPods враження зовсім інші: за місяць використання навушники не вивалилися жодного разу. І це при тому, що у вусі їх перші години використання майже не відчуваєш, лише години через три починаєш помічати легкий дискомфорт, рука тягнеться поправити “вкладиш”. У той же час, якщо провідні EarPods у вас у вухах тримаються ненадійно, майже напевно виникнуть якісь проблеми і з AirPods. Але ось таке трапиться навряд чи:

Мені пощастило, в моїх вухах AirPods сидять як влиті. Можливо, саме тому за останній місяць я прослухав, напевно, більше аудіокниг і подкастів, ніж за попередні півроку — постійно слухаю щось на прогулянці або в машині (через колонки автомобіля слухати розмови чомусь не так комфортно). А от музику в AirPods я включав навряд чи частіше, ніж зазвичай, і вдома все ж волів охоплюють якісні навушники.

На мій погляд, велика проблема у AirPods одна — неможливість з допомогою самих навушників регулювати гучність і перемикати треки. Тобто, варіант не діставати смартфон, звичайно, є. За замовчуванням подвійний удар пальцем по навушника — єдиний доступний жест управління крім вилучення “вкладиша” з вуха — активує Siri. Siri можна дати команду “зробити голосніше”, “зробити тихіше” або “наступна/попередня пісня”. Але для більшості користувачів в більшості ситуацій віддавати голосові команди просто ніяково.