Берлінський кафедральний собор

299

Берлінський кафедральний собор – це найбільша протестантська церква не тільки в Берліні, але і у всій Німеччині, а також одна з головних визначних пам’яток Берліна. Собор розташований на Музейному острові (північна край острова Шпрееинзель на річці Шпрее) в Берліні.

Незважаючи на те, що церква носить назву собору, собором вона не була, так як в Берліні ніколи не перебував єпископ католицької церкви. У 1930 році Святим Престолом була створена тут католицька єпархія, але собор вже давно був протестантською церквою.

Собор будували в 1894 – 1905 роки з сілезького граніту. Автор проекту – Юліус Рашдорф. Спочатку передбачалося побудувати головну церкву для прусських протестантів, а також придворну церкву династії Гогенцоллернів, правлячої в ті часи. Собор витриманий у стилі бароко. Спочатку будівля досягало у висоту 114 метрів.

Під час Другої світової війни собор сильно постраждав, але був відновлений. Після реконструкції висота його зменшилася, тепер вона – 98 метрів. Відновлений собор урочисто відкрили 6 червня 1993 року. Інтер’єр собору – розкішний і пишний, сильно нагадує оздоблення католицьких церков.