Біржова площа в Петербурзі

210

Біржова площа – одна з найстаріших і володіють історичною цінністю площ Санкт-Петербурга. Вона розташована на Стрілці Василівського острова, між набережними Університетської та Макарова.

Ще за часів Петра Першого даної території відводилася роль ділового та культурного центру. Ось і свою назву площа отримала завдяки будівлі біржі, де здійснювалися різні торговельні угоди. З цього моменту на ній почали зводити дерев’яні і кам’яні будівлі Гостинного двору. На початку XIX століття було збудовано масивна будівля Біржі за планом Тома де тому вона з ростральними колонами, на яких були зображені російські річки Волга, Дніпро, Нева і Волхов. В даний момент тут розташований військово-морський музей.

Площа має багату іменну історію, її називали Пушкінській, так як було вирішено встановити на ній пам’ятник А. С. Пушкіна, але цей захід не здійснилося, і назву було повернуто. В період блокади 1941-1944 роки Біржова площа піддавалася обстрілу і бомбардувань. Зараз не залишилося і сліду від минулої трагедії, площа чудова своїми історичними будівлями різної архітектури і невеликим сквером. Недалеко знаходиться Біржової розвідний міст кінця XIX століття. Романтичні натури залюбки милуються цим дійством в теплу пору року.