Державний академічний театр опери та балету

43

Новосибірський державний академічний театр опери і балету — це найбільший театр Сибіру. Він є одним з найбільш значних театрів в Росії і має статус Федерального державного установи культури. Будівля НГАТОиБ – це одне з найбільших в Росії театральних будівель. Воно розташоване на головній площі Новосибірська. За великі розміри його також називають «Сибірський Колізей».

Будівля складається з шести корпусів. Головна конструкція будівлі — великий купол діаметром 60 м і висотою 35 м, це унікальна конструкція, без ферм або колон, вона підтримує сама себе. Великий зал театру вміщує 1774 глядача.

Будівництво театру розпочалось 22 травня 1931 року. А 15 січня 1939 року було прийнято рішення про створення оперно‑балетної трупи в Новосибірську, основу якої склали артисти з Челябінська. Однак закінчення будівництва було перенесено, і Новосибірський обласний театр опери та балету почав гастролювати в Томську і Іркутську , а потім працювати на різних майданчиках в Новосибірську. Знову формувати трупу стали під час війни в 1944 році.

Відкрився НГАТОиБ оперою «Іван Сусанін» 12 травня 1945 року.