Олександринський театр

261

Найстарішим національним театром Росії є Олександринський театр. Театр отримав свою назву на честь імператриці Олександри – дружини Миколи I. Відкриття відбулось у 1832 році в Санкт-Петербурзі, в центрі Невського проспекту. Будівля театру побудований за проектом архітектора Карла Россі, досить потужне за обсягом з шести колонами на лоджії. На вершині-статуя Аполлона, в нішах знаходяться статуї муз. Будівля оперізує декоративний орнамент з театральних масок. З одного боку театру знаходяться павільйони Анічкова палацу, а з іншого — фасад будинку Публічної бібліотеки з фігурою покровительки наук Мінерви.

В Олександрійському театрі пройшли прем’єри багатьох творів російської драматургічної класики від п’єс А. С. Грибоєдова до п’єс А. П. Чехова і А. Островського, співпрацювали багато великі художники А. Бенуа, К. Коровін, А. Головін.

Тут працювали великі театральні режисери, такі як, Н. Акімов, Козінцев і Р. Товстоногов. В даний час, театром керує відомий режисер, а також народний артист Росії Валерій Фокін.

На цій сцені грали відомі актори Н.Симонов, Ст. Каратигіна і А. Мартинов, Н. Черкасов, В. Горбачов, М. Савіна, Ст. Коміссаржевська, Ст. Меркур’єв, Тобто Корчагіна-Олександрівська та Н. Ургант.

Нещодавно театр святкував відкриття нової сцени. Зараз у глядача є можливість відвідувати безліч програм з участю таких артистів, як С. Паршин, Н.Буров, В. Вовків, А. Девотченко, С. Смирнова і Ст. Смирнов, В. Вознесенська, К. Петрова і багато інших.

Олександринський театр можна сміливо назвати національним надбанням Росії.