Державний музей-заповідник «Гатчина»

206

Державний музей-заповідник «Гатчина» – витвір садово-паркового мистецтва і архітектури, а також головна визначна пам’ятка міста Гатчина. Музей-заповідник визнаний культурним надбанням Росії і внесений в список Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

Своєму виникненню цей чудовий палацово-парковий ансамбль зобов’язаний російській імператриці Катерині II, яка в 18 столітті подарувала Гатчинскую мызу своєму фавориту Григорію Орлову. Незабаром під керівництвом італійського архітектора Антоніо Рінальді на місці колишньої садиби був побудований Великий Гатчинський палац. При палаці був розбитий парк в англійському стилі – один із перших суто пейзажних парків на території Росії. Пізніше на території Гатчини були побудовані й інші об’єкти – Павільйон Венери, Адміралтейські ворота, Сільвія парк, Березовий будиночок і портал «Маска».

Гатчина – дуже красиве і мальовниче місце. Музей-заповідник займає площу 146 гектарів, і на цій великій території розкидані старовинні будівлі, палаци, невеликі ставки, доглянуті сади і парки. Крім того, тут все буквально дихає історією – в Гатчині жили царі і князі, також по цьому місцю сильно вдарила Велика Вітчизняна війна, яка залишила свій відбиток. Однак музей-заповідник зумів відновитися і тепер запрошує туристів помилуватися своїми красотами.