Ельбрус

366

Ельбрус – гора, вулкан на Кавказі, на кордоні республік Кабардино-Балкарія і Карачаєво-Черкесія. Ельбрус розташований на північ від Головного Кавказького Хребта і є найвищою вершиною Росії і Європи. У 2008 році Ельбрус був визнаний одним з семи чудес Росії, за результатами голосування «7 чудес Росії».

Ельбрус – двоголовий вулкан, один з найбільших згаслих вулканів планети. Висота Ельбрусу – 5642 метри (західна вершина) і 5621 метра східна. Вони розділені сідловиною – 5200 метрів і відстоять один від одного приблизно на 3 кілометри.

Деякі вулканічні гори земної кулі перевершують по висоті Ельбрус. Лише згаслий вулкан Аконкагуа (6960 м) і діюча вогнедишна гора Льюльяйльяко (6723 м), розташовані в Південній Америці, перевищують Ельбрус трохи більше ніж на один кілометр. Коли-то вулкан володів колосальною силою, зараз його попіл знаходять в районі Нальчика, на схилах гори Машук, віддаленій від Ельбрусу на 90 кілометрів.

Середня температура самого теплого місяця -1,4°, що ріднить Ельбрус з арктичними районами. Низька температура, божевільні вітру і виділяється запах сірководню роблять технічно нескладне сходження на Ельбрус вельми скрутним. Що, втім, не бентежить мільйонну армію шанувальників чудесної гори.

Кожен рік на Ельбрус здійснюють сходження десятки альпіністів і туристів. Як правило, сходження на Ельбрус здійснюють з південного схилу. Тут зосереджена вся інфраструктура: маятникова і крісельна канатна дорога, що веде на висоту 3750 метрів до притулку «Бочки», ресторани, готелі. Двоголовий велетень зберігає в своїх надрах невичерпні багатства. Біля його підніжжя виходять цілющі джерела: знаменита «Долина Нарзанів». Ельбрус видно з усіх, навіть самих північних, пунктів краю.