Фонтан Каналетес

234

Вже склалася своєрідна традиція, за якою кожен, хто вперше прибув в Барселону, повинен в перший день прогулятися чудовому бульвару Ла Рамбла. А почати свою прогулянку найкраще від милого фонтанчика Каналетес, знакового для городян місця.

Фонтан розташований у верхній частині бульвару, поруч з площею Каталонії. Пройти повз нього неможливо – своєю формою він чимось нагадує самовар, тільки у нього не один краник, а цілих чотири, і всі вони золочені, і з кожного ллється прекрасна питна вода. Над кожним краном – герб Каталонії. Масивна чавунна підстава фонтану несподівано завершується витонченим ліхтарем з чотирма матовими плафонами класичної форми.

Фонтан популярний серед вболівальників «Барселони» – тут у 30-ті роки XX століття знаходилася редакція газети «Ла Рамбла», де на дошці вивішувалися результати останніх ігор улюбленої команди. Чи треба говорити, яке веселощі творилося навколо в дні перемог.

Міська легенда свідчить, що той, хто нап’ється води з фонтану Каналетес, обов’язково повернеться в Барселону. Коли гід розповідає про це чергової групи туристів, багато сміються і роблять вигляд, що не дуже-то й вірять. Але воду все-таки п’ють – Барселона бере в полон раз і назавжди.