Королівський палац Амстердама

0
9

Один з трьох палаців у Нідерландах, які знаходяться у розпорядженні монарха. Будівлю було побудовано в 1655 році за проектом Якоба ван Кампена, натхненного римської архітектурою (голландський класицизм). Класичні форми і розкіш внутрішніх інтер’єрів, за задумом творців, підкреслюють велич Амстердама.

Для будівництва палацу був закладений міцний фундамент з 13659 дерев’яних паль, а стіни зведені з жовтого пісковика, привезеного з Німеччини. Три поверхи вінчає купол з флюгером у вигляді морського судна.

Будівля має величезний центральний зал: 36,6 метрів в довжину, 18,3 метра в ширину і 27,4 метра у висоту. На багато прикрашеному мармуровій підлозі видно дві карти світу з небесною сферою. На картах позначені Західне і Східне півкулі. На півкулях докладно показано райони колоніального впливу Амстердама. Півкулі Землі були виконані в середині XVIII століття.

Сьогодні в численних залах палацу зберігаються кращі роботи нідерландських живописців — Рембрандта, Говерта Флинка, Якоба Йорданса, Яна Ливенса і Фердинанда Болю. Спеціально для прикраси палацу Рембрандт виконав своє масштабне полотно — «Змова Юлія Цивилиса».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here