Фортеця Учхисар

227

Учхисар в перекладі з турецької означає «три фортеці». Ця шестидесятиметровая скеля, що височіє на 1400 м над рівнем моря, прекрасно проглядається з будь-якої точки Каппадокії.

Історія замовчує про те, кому прийшло в голову пристосувати цю скелю під фортецю, однак відомо, що в ролі фортеці вона служила ще в епоху хетів (Бронзовий вік), не кажучи вже про Римі і Візантії.
При сельджуках ця фортеця, нарівні з Башхисар і Ортахисаром выполняа мала важливе значення у питанні оборони. Між фортецями був налагоджена система сигналів, що забезпечувало обмін інформацією на відстані. Водопостачання здійснював водопровід довжиною в 3 км.

Всередині Учхисар поцяткована численними тунелями і приміщеннями, і, хоча вхід в більшість з них на сьогоднішній день закрито, грандіозність споруди не можна не відчути. З вершини фортеці відкривається чудовий вид на околиці, де добре видно вулкани Ерджіяс, Хасан і Мелиндиз.

У підніжжі замку розташовується готель “Museum” – номерами є відреставровані тисячолітні печери й кам’яні будинки, також деякі печери обладнані як невеликий музей історії хетів. Гості “Museum Hotel” можуть насолодитися чудовим краєвидом долини, особливо якщо врахувати, що кожного ранку неподалік злітають і сідають яскраві різнокольорові повітряні кулі.