Гостинний двір

126

Гостинний двір – прекрасний архітектурний пам’ятник центру Москви, розташований недалеко від Кремля. Побудований за проектом геніального Кваренгі, він останнім часом знайшов нове життя, ставши сучасним бізнес-центром.

Починаючи з XV століття, місце біля Червоної площі і вулиць Варварка і Іллінка було облюбоване купцями для торгівлі. Тоді ж виникли і перші споруди — поєднання торгових рядів і заїжджого двору. Тільки при Катерині Великій почалося зведення будівлі за єдиним проектом, перша черга якого була успішно завершено у 1805 році. Після пожежі 1812 року будівля відтворювали за оригінальними кресленнями Кваренгі. Роботами керував архітектор Осип Бове. Довгі роки Гостинний двір використовувався за прямим призначенням – торгували тут всякої-всячиною купці руські й заморські. А ось після революції 1917 року будинок став звичайним конторським приміщенням. Про його збереження ніхто особливо не турбувався, що і призвело до значних втрат у зовнішньому вигляді і до серйозних проблем з фундаментом і стінами.

Реконструкція будівлі почалася тільки в 1996 році. Був обладнаний чудовий атріум площею майже 12 тисяч квадратних метрів. Він перекритий унікальною дахом – легкої, безопорной і прозорою. Їй немає аналогів у Європі. Сьогодні Гостинний двір вмістив в себе офіси, ресторани, магазини, салони краси і майданчики для проведення масштабних виставок. Внутрішній двір атріуму став місцем проведення фестивалів, шоу і показів мод.