Храм Вести

115

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 2
  • регіону 13 503

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!
Храм Вести в Римі здавна був одним з найбільш важливих і шанованих споруд міста. Храм був побудований в честь богині Вести — покровительки домашнього вогнища. Всередині храму постійно горів вогонь, що уособлював безсмертя Риму і вважався священним для кожного жителя міста.

Підтримували священне полум’я шість жриць-весталок, що відбувалися з дуже знатних сімей. Юні жриці жили в окремому будинку поруч з храмом і вели аскетичний спосіб життя, зберігаючи обітницю безшлюбності протягом тридцяти років. Після закінчення терміну служіння Храму весталки ставали одними з найбагатших мешканок Риму і могли обзаводитися родиною. Щорічно римляни приходили до Храму 9 липня, щоб попросити благословення і захисту для Риму і своїх домашніх вогнищ у богині Вести.

Округла будівля Храму Вести виконано у формі толоса. Його оточує двадцять колон, верхня частина яких встигла потемніти від полум’я священного вогню. У 394 році імператор Феодосій наказав закрити Храм, після чого він неабияк занепав, проте все ж зберігся і до наших днів.