Індуїстський храм Бату Кейвз

112

Печери Бату (Batu Caves Kuala Lumpur, Malaysia) знаходяться приблизно в 15 км від столиці Малайзії Куала-Лумпур. Печери Бату — найбільший індійський храм в Малайзії. У Batu Caves найбільша статуя бога Муруга у світі (висота статуї Бога Муруга – 43 метри). У печери Бату проводиться знаменитий тамільська фестиваль Тайпусам.
До основної печери Batu Caves потрібно піднятися по знаменитій сходах з 272 ступенів. Печерний храмовий комплекс Batu Caves розташований поряд з селом Бату, тут же протікає річка Бату. У комплексі Бату кілька печер.
Дістатися до печери Batu Caves можна не дорого на громадському транспорті (у Малайзії дуже добре розвинений громадський транспорт), уточніть маршрут в готелі на ресепшн або у поліції (поліцейські в Малайзії дуже доброзичливі і чуйні).
В нашому випадку нам допомогли і організували екскурсію в Бату туроператор по Малайзії Discovery Overland Holiday (окреме спасибі директору Лексу Лем). На жаль, ми потрапили на момент глобальної реставрації індійського Храму Бату і в цілому всього храмового комплексу печер Batu Caves. Але це важлива подія в історії храму Бату нам не завадило. Ми переглянули всі архітектурні споруди, пам’ятники і печери Бату.
Придбали гарні і недорогі сувеніри, до речі на території комплексу Бату не побачили жебраків і торговців, все культурно, всі сувеніри тільки в магазинах. Поруч з комплексом Бату кафе і ресторани. Ось тільки нахабні і «оборзевшие» мавпи дуже «напружували» нас, вихоплюють з рук фотоапарати, сумки, пакети і навіть за години хапаються. Будьте обережні з мавпами в храмі Бату.
Вибирайте вільного часу для відвідування індійського храмового комплексу Batu Caves і печер Бату – мінімум 3 години для спокійної екскурсії Бату Куала-Лумпур.