Малий міст

266

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 2
  • регіону 10 829

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!
Малий міст – один з найстаріших мостів Парижа. Його конструкція повністю відповідає назві, так як довжина кам’яного арочного кам’яного споруди, зв’язав береги Сени, становить лише 20 метрів. Відомості про мосту на цьому місці відносяться ще до часів завоювання Галлії римськими військами.

Перші мости на цій території були збудовані у глибокій давнині, коли тут жили кельтські племена. Коли війська Риму підійшли до острова Сіте, кельти спалили всі мости, що зв’язували острів з іншим світом. Так вони намагалися не допустити загарбників на свою територію. Римлянам не залишалося більше нічого робити, як побудувати новий міст. Однак побудований ними дерев’яний Малий міст був зруйнований у 886 році. Тоді йшли сильні дощі, і вода в Сіні піднялася настільки високо, що просто знесла мешавший міст. Після цього міст не раз перебудовувався.

З часом на Малому мосту виросли житлові будинки та крамниці – це було відмінною рисою тієї епохи. А завдяки численним торговим точкам міст став одним із центрів економічного життя міста. Так було до 1393 року, коли міст знову змило, як і в 1408 році. Але наполегливі парижани всякий раз заново відбудовували його на колишньому місці. Востаннє Малий міст відновили в 1852 році, і саме в тому вигляді він зберігся до наших днів.