Будівлі Сенату і Синоду

0
9

Будівлі Сенату і Синоду є видатними пам’ятками архітектури в місті Санкт-Петербурзі. Це останній великий проект відомого архітектора Карла Россі. Будівлю було побудовано для державних органів управління Російської імперії: Святійшого Урядуючого Синоду і Сенату.

Будівлі Сенату і Синоду розташовані на місці будинків купчихи Кусовниковой і опального канцлера Бестужева-Рюміна. Закладка фундаменту відбулася в серпні 1829 року. В об’єм будівель були включені залишки стін попередніх будівель. Входи в будівлі були оформлені витонченими гранітними сходами з восьмиколонными лоджіями і пандусами. По боках сходів передбачалося розмістити львів, вилитих із чавуну, однак проти цього виступила Синод. З західної сторони площа огороджена довгим фасадом з високою тріумфальною аркою, прикрашеною скульптурами. Статуї і ліпні прикраси надають арці практично барочну пишність і урочистість.

Під час Другої Світової Війни будівлі Сенату і Синоду постраждали від обстрілу. Інтер’єри вціліли лише частково, в основному ліпнина і розпис. В період з 1925 року по 2006 рік, тут знаходився Російський державний історичний архів.З травня 2008 року в одному крилі знаходиться підрозділ Конституційного Суду РФ, а в іншому Президентська бібліотека ім. Б. Н. Єльцина.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here