Монастир Морача

136

Монастир Морача знаходиться в центральній частині Чорногорії в долині річки Морача. Він виступає представником найбільш значущих сербських православних пам’ятників Середньовіччя, розташованих на Балканах.

Комплекс монастиря становлять велика церква собору, яка присвячена Успінню Богоматері, а також маленька церква святого Миколи разом з декількома будівлями та чернечими келіями.

Монастир був заснований в 1252 році Стефаном – сином великого князя сербської висновкам вукана II . Після набігів турків у XV столітті монастир був розграбований і зруйнований, а відновлений лише в кінці XVI століття. Одинадцять сцен, показують життєпис пророка Іллі, а також фрески з ликами Богородиці та Христа збереглися тут і до сьогоднішнього часу. На особливому рахунку тут ікони Святого Сави і Святого Симеона.

В архітектурі монастиря переважає стиль рашской школи: однонавова споруда, зроблена з каменю, зовнішні риси якого виконані в романському стилі. Простота його екстер’єру контрастує з розкішним внутрішнім оздобленням — іконами і фресками, які виступають одними з кращих представників візантійської і сербської настінного живопису.