Музей Дудуткі

31

Маєток Дудтки відомо з 1600 року, хоча в літописах згадується вже в XI столітті. До середини XIX століття це було велике маєток, що налічує не менше 800 кріпаків. У XVIII столітті король Станіслав Понятовський подарував Дудуткам деякі привілеї, що також сприяло зростанню і розвитку місцевості. Поступово садиба придбала популярність як центр торгівлі, ремесел і ярмарків. Торгували тут в основному сільськогосподарськими продуктами і ремісничими виробами.

Садиба змінила кількох власників. Останніми був рід Ельских, знайомих з композитором Огинским. Він навіть присвятив їм одного з своїх полонезів. З настанням XX століття з його революціями і війнами садиба прийшла в запустіння. До середини XX століття від неї залишився лише ставок, залишки млина і система каналів.

У 90-х роках XX століття нові власники почали розвивати тут нове господарство. А в жовтні 1994 року був заснований музейний комплекс старовинних народних ремесел і технологій «Дудуткі». Його основне призначення – популяризація народних ремесел і життя шляхтецкой садиби.