Музей моря Таласса в Айя-Напі

92

Музей моря «Таласса» знаходиться на острові Кіпр в Айя-Напе. Розташувався він у трирівневому сучасному муніципальному будинку унікальної архітектури. Роком заснування музею вважається 1984.

При створенні музею моря влада Кіпру переслідували мету, яка полягає в ознайомленні туристів і жителів з флорою і фауною підводного світу, а також у необхідності берегти, подароване природою, безцінне багатство навколишнього середовища.

На трьох поверхах будівлі розміщена вся величезна колекція музею. Кожна експозиція цікава по своєму. На першому поверсі виставлені колекції морської рослинності, черепашок, картини кистей місцевих кіпрських художників і палеонтологічні артефакти.

Більша частина будівлі віддана під розміщення копії давньогрецького корабля «Кіренія-Элефетрия», потерпілого аварію в прибережних водах Кіпру. Останки судна були знайдені в середині 60-х років минулого століття. Оригінал, піднятого і реконструйованого корабля, варто в Керинийской фортеці.

На третьому поверсі не менш цікаві колекції масок, статуеток, копій стародавніх суден, скам’янілих тварин, керамічних виробів та інших експонатів стародавнього світу.