Музей Пікассо

213

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Музеї, виставки
>
Музей Пікассо – один з найбільш відвідуваних музеїв Барселони. Відкритий в 1963 році в готичному особняку Беренгера д Агілара на вулиці Монкада, музей поступово розростався, і сьогодні займає вже пів-вулиці.

В музеї зберігається понад 3500 творів художника. Це переважно ранні картини Пікассо, написані в період з 1895 по 1904 роки до від’їзду в Париж. Одні з найперших знакових робіт – «Перше Причастя» (1896), «Наука і Милосердя» (1897). Вінець колекції – «Меніни» – серія з 59 інтерпретацій шедеврів Веласкеса. Тут же «Танцівниця» та «Арлекін», на написання яких Пікассо надихнуло час, проведений з російським балетом в Парижі.

Роботи Пікассо розташовуються в хронологічному порядку, що дає можливість простежити творчий шлях художника, від перших дитячих малюнків олівцем, до блакитного (1901 – 1905 рр..) і рожевого періодів (1907 – 1914 рр..).

Крім живопису, в музеї є великий розділ кераміки (дар Жаклін Пікассо) і секція друкованої графіки. Навіть після смерті свого друга і секретаря Жауме Сабартеса Пікассо відкладав для нього по примірнику з тиражу кожній своїй гравюри.