Набережна річки Арно

208

Набережна річки Арно у Флоренції розмістила велика кількість різноманітних споруд та будівель, які в наш час є місцем «паломництва» туристів. Серед них є і мости, прекрасні в своїй архітектурної вишуканості, і будівлі середньовіччя, які через століття донесли до нас всю свою красу будівельних рішень.

Наприклад, міст Понте Веккьо у Флоренції, званий ще «Старий міст» – кам’яний, складається з арочних сегментів, міст відомий в Італії тим, що вздовж нього побудовані магазини. Спочатку їх займали м’ясники, в наш час там влаштувалися ювеліри, з цієї ж причини він зараз називається «Золотий міст», продавці сувенірів та арт-дилери. Цікавим історичним фактом є те, що завдяки цьому мосту з’явився сучасний звичай. Закохані у Флоренції закривали замки біля пам’ятника видатному італійському скульптору, ювеліра і живописцю Бенвенуто Челліні, який розташувався на мосту, а ключі викидали в річку, щоб ніхто і ніколи не зміг відкрити замок і таким чином розлучити закоханих. Правда в останній час, з-за великої кількості замків, виникла небезпека руйнування конструкції, і адміністрації довелося йти на крайні заходи з акуратного видалення замків та встановлення відповідальності за навішування замків у вигляді штрафу в розмірі 160 євро.

Недалеко від мосту понте Веккьо варто міст понте Санта Трініта. Цей міст є найстарішим мостом у світі з арками у вигляді еліпса. Його будівництвом займався флорентійський архітектор Бартоломео Амманати з 1567 з 1569 року.

Перебуваючи на ріці Арно, існує можливість, яку неодмінно варто скористатися, а саме по річці прокотитися з човнярами renaioli. Ці човнярі століттями переміщалися по водах Флоренції, використовуючи для цього всього лише єдине довге весло.