Парк Варошлігет

109

Колись на місці цього чудового парку знаходилися мисливські угіддя. Рослинність тут була бідною, грунт – болотистій і тому важкопрохідною. Пізніше ця територія була перетворена в пасовища для худоби.

У 1799 році в цій місцевості були осушені болота, посаджені численні дерева і прокладена система каналів. Зараз у парку росте близько 7 тисяч дерев. Біля одного з декількох штучних озер парку розташовується замок Вайдахуняд, створений у 1908 році. У 1896 році архітектором Игнацем Альпаром на цьому місці був зведений «Історичний павільйон», присвячений тисячоліттю Угорщини. Павільйон, зроблений з дерева, фанери і пап’є-маше, включав в себе елементи знаменитих споруд Угорщини. Після закінчення свят павільйон був розібраний, але, так як він мав великий успіх, було вирішено відтворити його в камені. Зараз у замку знаходиться Сільськогосподарський музей.

В парку Варошлігет також розташовані такі пам’ятки міста, як відома купальня Сечені, цирк, зоопарк, Музей транспорту і один з найстаріших ресторанів Будапешта — «Гундель».