Площа Хрестоносців

208

Площа Хрестоносців – невелика площа в історичному центрі Праги. Будівлі , розташовані на ній, складають прекрасний архітектурний ансамбль, але і кожне з них окремо є перлиною раннього бароко.

Якщо по вузькій Карлової вуличці рухатися в бік знаменитого Карлового мосту, то обов’язково натрапиш на Кржижовницкую площа, або, як її ще називають, площа Хрестоносців. У центрі площі височіє пам’ятник Карлу IV, мудрому і далекоглядному правителю. У 1348 році Карл IV заснував перший європейський університет, – сьогодні його називають Карловим університетом. Праворуч від пам’ятника – костел Св. Франциска, колишній монастир ордену хрестоносців. Історія ордена цікава тим, що це єдиний лицарський орден, заснований на чеській землі.

Східну частину площі замикає будівля храму Святого Сальватора, є частиною Клементинума – найбільшою резиденції єзуїтів у Чехії. Раніше це був найголовніший єзуїтський храм Чехії, а сьогодні по праву є одним з найцінніших пам’яток епохи раннього бароко. Вихід з площі на Карлів міст прикрашає Староміська мостова вежа – прекрасне готична споруда, частина старих міських укріплень. Через арку цих воріт проходила «коронаційна дорога» – шлях, яким йшли чеські королі в день сходження на престол. А відразу за мостовою вежею – знаменитий Карлів міст і прекрасний вид на Влтаву.