Площа Пуерта дель Соль

147

Площа Пуерта дель Соль – серце Мадрида: чудова архітектура, пам’ятники, кращі магазини відомих марок, сувенірні крамнички, вуличні музиканти і чарівні живі статуї, безліч готелів і хостелів і нескінченний потік захоплених перехожих. І хоча офіційний географічний центр Іспанії знаходиться в чотирнадцяти кілометрів від столиці, це аніскільки не заважає Пуерта дель Соль бути однією з найбільш шанованих площ світу.

Площа має овальну форму півмісяця і є перехрестям 8 вулиць. До 1521 року (у цьому році ворота були знесені з метою розширити вихід з міста) площа прикрашали ворота із зображенням сонця, що символічно – назву Пуерто дель Соль можна перевести як Ворота Сонця.

В історії Мадрида XVIII-XX століть не було жодної події, що не пройшов яким-небудь чином через площу Пуерто-дель-Сіль. Площа була свідком змови і заколоту «плащів і капелюхів» в 1766 році, народного повстання проти Наполеона 1808 року, проголошення в 1812 році конституції країни та публічного спалення її після повернення Фердинанда VII.

Загалом, бути в Мадриді і не залишити свій слід на площі – непрощенне злочин.