Привокзальна площа Раутатиентори в Гельсінкі

100

Привокзальна площа у Гельсінкі щодня зустрічає і проводжає тисячі людей. Але вона не нагадує жоден вокзал у світі. Це особливе місце в місті, де зосереджені численні пам’ятники архітектури.

Головна визначна пам’ятка — будівля вокзалу, яке побудовано в 1904-1914 роках. Біля входу в будівлю встановлені чотири фігури фінських чоловіків, які тримають в руках подобу земної кулі, перетворюється вночі в світильники. Трохи віддалік знаходиться вежа з годинником, яка довгий час вважалася найвищою будівлею Гельсінкі. Циферблат з діаметром 3 метри 30 сантиметрів показує точний час.

Навпроти вокзалу знаходиться галерея Атенеум — частина Художнього музею Фінляндії. Тут зібрана колекція з 18 полотен, що належать видатним майстрам — Шишкіну, Левитану, Франциско Гойя. З західної сторони від галереї знаходиться сквер, в якому встановлений пам’ятник фінському художнику Альберту Эдельфльту. З 2006 року на площі перед вокзалом в зимовий час організовується каток. Тут можна взяти ковзани на прокат, взяти участь у веселих програмах і просто насолодитися катанням.