Ратуша Мінська

93

У мінчан образ ратуші асоціюється з фактом здобуття незалежності. Раніше тут засідав магістрат, а тепер проводяться всі найважливіші міські адміністративні заходи. На другому поверсі знаходяться зали для нарад, на першому — виставкові зали музеїв Мінська. У головному експозиційному залі під скляним ковпаком знаходиться макет історичного центру Мінська початку XIX ст. У ратуші традиційно проходить відкриття Дня Міста та виступи музичних колективів.

Поруч із ратушею розташований затишний зелений сквер з кованими лавками, витонченими ліхтарями і вузькими стежками. Це улюблене місце зустрічей і романтичних побачень у мінчан. Поруч на площі перед ратушею знаходиться скульптурна композиція з карети, запряженої парою коней. Поруч завжди багато туристів і бажаючих сфотографуватися.

З настанням ночі біля ратуші можна побачити привида. Згідно з легендою, це неупокоенная душа Михайла Володковича, якого розстріляли в XVIII столітті за безчинства. Коли знесли стару ратушу, привид зник, але повернувся в 2002 році в повністю відреставрована будівля.