Торгова площа в Суздалі

38

Торгова площа є центральною площею Суздаля. Вона виникла в середині 12 століття і з тих пір зберегла свою планування, що в умовах сучасного містобудування можна назвати унікальним фактом.

Тут, в центрі суспільного життя, проходять всі масштабні свята і заходи міста. Вона є популярним туристичним місцем завдяки великій кількості церков, розташованих тут, і, звичайно, гостинному двору. Спочатку всі церкви були дерев’яні, але у 18 столітті після пожежі їх замінили кам’яними, а в 19 столітті була проведена реставрація будівлі гостинного двору, де колись розміщувалося понад ста торгових лавок.

Перед головним входом можна побачити відразу дві церкви — Казанську та Воскресенську, що відрізняються строгістю і простотою архітектури. На їх фоні виділяється дзвіниця, прикрашена різнобарвними кахлями. Микільська церква, розташована в кінці торгових рядів, відома тим, що в залежності від сторін світу виглядає по-різному. Також поблизу торгової площі знаходиться суздальський монастир, а поруч з ним — багато декоровані і привертають увагу Антипьевская і Лазаревська церкви.