Троїцький собор

0
8

Троїцький собор Сергієва-Посада вважається найдавнішою спорудою Троїце-Сергієвої Лаври, заснованої преподобним Сергієм Радонезьким. Храм був побудований в 1422 році на місці дерев’яних церков,що будувалися одна за одною в 1345, 1356 і 1412 роках. Чотиристовпний хрестово-купольний собор є прикладом раннемосковского білокам’яного зодчества.

У Троїцькому соборі в срібній раці знаходиться найбільша святиня — мощі преподобного Сергія Радонезького. Вони були перенесені в Троїцький собор в 1426 році. Святий Сергій Радонезький помер 25 вересня 1392 року, а в 1452 році він був причислений до лику святих.

Представляє інтерес п’ятиярусний іконостас ,більшість ікон якого написано в XV столітті іконописцем Андрієм Рублевим і іконописцями його кола. Стародавня фресковий живопис собору, виконана Андрієм Рублевим і Данилом Чорним, до наших днів не збереглася.

З південного боку до собору впритул примикає Никонівський церква. Вона була побудована в 1548 році над труною преподобного Никона Радонезького, ігумена монастиря,учня і наступника Сергія Радонезького. З південно-західного боку до собору прибудовано Серапионовская намет, збудована у 1783 році, під якою був похований архієпископ Новгородський Серапіон. За переказами, раніше на цьому місці була келія преподобного Сергія Радонезького.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here