Церква Христа Пантократора

209

Церква Христа Пантократора (Всемогутнього) розташована в Старій частині Несебра. При вході в місто цей храм першим зустрічає всіх гостей. Церква, побудована в першій половину 15 століття збереглася в дивовижно прекрасному стані. Побудована в класичному для болгарського середньовіччя стилі, вона відрізняється візерунковими рядами цегляної і кам’яної кладки, що чергуються між собою.

Головний фасад церкви Христа Пантократора багато прикрашений численними керамічними деталями, мозаїками і кахлями, які роблять її однією з найкрасивіших у всій Болгарії. І хоча за час свого існування зберігся тільки центральний неф храму, вражають його витончені зубчасті карнизи, яскраво прикрашений розетками ніші, арки. Частково церква оточує сад, в якому археологи знайшли останки численних свідчень фракійського, грецького, візантійського і болгарського царства.

Не дивлячись на те, що церква Христа Пантократора входить в список охоронюваних об’єктів ЮНЕСКО, що всередині неї розташовується картинна галерея. Але не дивлячись на це до храму щорічно приїжджають паломники зі всього світу.