Воронихинские колонади

116

Воронихинские колонади розташовані в Петергофі, з західної та східної сторін від Морського каналу. Воронихинские колонади являють собою поєднання колонад із павільйонами, увінчані золотими куполами. З 9-метрових вершин куполів б’є вода,стікаючи по куполах і вікон павільйонів,вона потрапляє в мармурові басейни. Струмені води, що б’ють з трьох золочених ваз, що стоять на дахах кожної з двох колонад. Сходи колонад прикрашені гранітними левами.

Спочатку тут були галереї з фонтанами з цегли і дерева,побудовані за проектом Н.Мікетті у 1722-1723 роках. У східній галереї майстром В. Ферстером був поставлений музичний інструмент з кришталевими дзвонами — клокшпиль. У 1745 році майстер Фрис встановив в західній галереї водяний орган, під час гри якого з допомогою води рухалися дерев’яні розфарбовані фігури єгеря, сатирів, собак і птахів.

У 1803 році за проектом А. Вороніхіна на місці разрущенных старих галерей були зведені цегляні колонади, названі по імені архітектора. Це звання було присвоєно колишньому кріпакові графа Строганова за проект колонад. У 1853-1854 роках колонади були перебудовані А. Штакеншнейдером: куполи облицьовані позолоченими мідними листами, колонади облицьовані мармуром, підлоги викладені мозаїкою, замінені чаші фонтанів на дахах колонад.