Вулкан Гунунг-Агунг

224

Вулкан Агунг – мати гора, вулкан богів, діаметр кратера якого становить близько 500 метрів. Південна сторона гори, над храмом Бесаки, вважається найвищою точкою Балі. Висота 3142м. Агунг – місце духовного очищення і поклоніння. Життя балійця орієнтована щодо Агунга. Входи в усі храми острова розташовані за напрямом «до гори», назва всіх будинків і поселень Балі звучать у перекладі на російську мову як «до гори» або «гори». Навіть голова сплячого балійця зобов’язана бути спрямована в бік священного вулкана.

Навесні 1963 року відбулося виверження жахливої сили, затопив лавою безліч сіл у східній частині Балі і погубили близько 2000 жителів острова. Все було зруйновано. Сліди лави досі чітко видно на північному узбережжі Балі.

Балійці вважають, що виною всьому став неправильний вибір дати проведення грандіозної церемонії духовного очищення Eka Dasa Rudra (найважливіший ритуал в балійском Індуїзмі, що здійснюється раз у сто років), що накликало на них невдоволення богів і вилилося в страшну помсту.
Тому балійці шанують богів і ставляться до них з усією серйозністю, чого і туристам радять.
Всі бажаючі зустріти світанок над хмарами і зануритися в божественну атмосферу повинні попросити дозвіл у богів (тут обов’язково заучувати складні молитви, достатньо попросити проходу з душею). Сходження на вулкан не вимагає особливої фізичної підготовки ( всі подорож займе не більше 4 годин), але вимагає величезної поваги.

На вулкан можна піднятися двома маршрутами: перший призведе до вершини по західному схилу з боку Храму Бесакіх, другий доведе тільки до нижньої частини кратера, з якої відкривається панорамний вид на східний бік острова Балі. Під час релігійних свят сходження на Гунунг Агунг заборонено, але насолоджуватися неймовірними пейзажними малюнками острова завжди, будь ласка.