Залізничний вокзал Волгограда

195

Залізничний вокзал Волгограда викликає інтерес не тільки як об’єкт транспортного призначення. Будівля вокзалу заворожує своєю архітектурою. Вокзал являє собою триповерховий будинок з гарним цокольним поверхом, яке прикрашає вежа зі шпилем. Внутрішні оздоблення приміщення не поступається красі фасаду: стелі декоровані ліпними карнизами, незвичайними розетками і кесонами. Розписи на стінах відповідають тематиці періоду війни і мирної праці. Будівля вокзалу прикрашений скульптурними групами і барельєфами, що цілком характерно для архітектури епохи Сталіна.

Внутрішнє приміщення вокзалу розділене на два великих зали – це зал очікування для пасажирів, і касовий зал. Стелі обох залів прикрашені розписом і декоративною ліпниною. Праве крило будівлі розписано із зображенням бойових подвигів захисників міста у момент громадянської і Вітчизняної воєн. Тематику лівого залу визначається зображення трудового подвигу Сталінградців в відновлювальні роки після війни – будівництво Волзької гес і Волго-Донського каналу.

Особливість мальовничих фресок полягає у тому, що на них зображені реальні люди – головний архітектор вокзалу і начальник пасажирських перевезень того часу.