Бухта Абу Дабаб

273

Абу Дабаб являє собою бухту з піщаним дном, майже правильної прямокутної форми на єгипетському узбережжі Червоного моря, до недавнього часу абсолютно пустельну, а зараз – справжній рай для любителів дайвінгу та снорклінгу.

Піщане дно бухти вкрите морською травою, яка служить пасовищем для багатьох морських тварин і місцем для життя для незліченної безлічі безхребетних і риб. Тому в останні роки Абу Дабаб стала дуже популярною – тут можна в природних умовах поспостерігати за дюгонями, зеленими черепахами, акулохвостыми скатами, восьминогами, кальмарами, каракатицями, морським коником і багатьма іншими морськими мешканцями. Пірнувши на глибину 5-8 метрів, можна погладити по панциру гігантську черепаху, заодно нащелкав кілька десятків приголомшливих знімків. Однак більшість гостей бухти чекають зустрічі не стільки з черепахами, скільки з дюгонями – величезними морськими коровами. У світі залишилося всього кілька тисяч особин цих водних ссавців, і одна з їхніх популяцій регулярно відвідує Абу Дабаб.

На території бухти розташовано кілька дайв-центрів і готелів різного класу, і є всі умови для повноцінного відпочинку не тільки у воді, але і на суші.