Единбурзький замок

397

Історія появи Единбурзького замку (а з ним – і самого міста Едінбург) настільки туманне і оповита таємницею, що постійно народжує суперечки серед археологів. Одні припускають, що згадки про перші поселення можна зустріти ще у Птолемея, який в одному з творів описує поселення Вотадинов, кельтського племені жив на півночі Шотландії.

Замок розташований на вершині Замкової скелі, згаслого вулкана, яка була заселена з давніх часів. Протягом усієї своєї історії фортеця була свого роду «ключем до Шотландії». Споруджений спочатку ще в період раннього середньовіччя, замок капітально перебудований на початку XVII століття і пристосований для оборони з використанням кріпосної артилерії.

Замок справляє враження неприступної фортеці. Три сторони фортеці захищені стрімкими кручами, і доступ до замку був обмежений крутою дорогою на четвертій (східної) сторони. До дорозі можна пройти тільки через еспланада — довгий і порожній, повністю прострілюється з фортеці похила ділянка, де щорічно проходить Королівський единбурзький парад військових оркестрів.