Фонтан Трьох Басейнів / Монументальний фонтан Німфеум

0
9

Монументальний фонтан, або, інакше називають Німфеум, є одним з найбільш дивовижних та унікальних пам’яток архітектури в Туреччині. Він був побудований в честь римського імператора Веспасіана і датується приблизно II ст. до н. е.

Німфеум знаходиться на північному сході міста за кріпосними стінами, навпаки Великих Воріт. Це перше будова, що відкривається погляду туристів, які увійшли через Центральні ворота в стару частину міста.

До наших днів збереглося лише два поверхи фонтану, але в давнину він був триповерховим, висотою 5 метрів, а шириною — 35. Древні будівельники приділили пильну увагу естетичній складовій. В архітектурі монумента використовувались мармурові ніші, в кожній з яких, переливаючись на сонці текли потоки води. Композиція була оформлена коринфськими колонами і статуями. Вода надходила з акведук з річки.

З зовнішньої сторони фонтан був облицьований мармуром і прикрашений фресками. Через тисячоліття, це монументальна споруда зберегло дух тієї епохи і вражає своєю величчю і красою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here