Елагинский палац

207

Єлагін палац – це дуже красива будівля на Елагине острові в Санкт-Петербурзі, яке колись було імператорським літнім палацом. Його також називають Елагинским або Елагиноостровским.

Першим його власником був Іван Перфильевич Єлагін — державний діяч, історик і поет, і для нього цей будинок будував архітектор Джакомо Кварнеги. Однак на початку ХІХ століття палац викупив Олександр I, за велінням якого палац був перебудований архітектором Карлом Россі.

В цей період на острові було зведено кілька будівель, крім самого палацу увінчаного куполом: три додаткових павільйону, а також Кухонний і Конюшенного корпусу. Внутрішні приміщення палацу оформляли скульптори Піменов і Малиновський.

Під час Великої Вітчизняної війни палац сильно постраждав, а після перемоги був відреставрований і став музеєм, в якому виставлялися колекції старовинних творів мистецтва.

Сьогодні в Єлагіному палаці також проводяться різні виставки і влаштовуються розважальні заходи в стилі різних епох. Перед палацом, на території Центрального парку культури і відпочинку (Цпків) розташовані сучасні аттрационы.