Фортечний район

0
5

Фортечний район Будапешта ділиться на дві частини: Старе місто і район Королівського палацу.
Старе місто — це дивовижне місце, де зберігся колорит середньовіччя, де вздовж бруківки стоять різнокольорові будиночки, часто прикрашені табличкою «Охороняється державою». Дивно, але, як правило, всі ці будинки житлові. Тут практично немає новоселів — предки нинішніх жителів теж жили тут. Перші поверхи деяких будівель займають сувенірні магазинчики, антикварні крамниці, державні установи.

Тут знаходиться прекрасний будинок Державного архіву Угорщини з характерною мозаїчної дахом. Поруч — лютеранська церква, побудована в 1895 році в стилі нео-бароко. Недалеко від неї височить дзвіниця церкви Марії-Магдалини, будівництво якої відносять до XIII століття.

Якщо рухатися в бік Королівського палацу, то перед нами постане у всьому готичному красі собор святого Матяша. Його окрасою служить дах, викладена з різнобарвною черепиці, і дзвіниця висотою 80 метрів. Ажурна білосніжна галерея Рибацького бастіону півколом охоплює площу перед собором. Звідси відкривається приголомшливий вид на будівлю Парламенту.

В королівському палаці, який був символом монаршої влади більше 700 років, нині розташовані Національна галерея і музей сучасного мистецтва Людвіг. Частину будівлі займає національна бібліотека.

Враховуючи історичну і культурну цінність кріпосного району, в 1988 році ЮНЕСКО вніс його до списку Всесвітньої Спадщини.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here