Кордовська соборна мечеть Мескіта

340

Мечеть-собор Мескіта – візитна картка Кордоби.

Унікальність споруди полягає в тому, що тут збереглася частина древнього храму вестготів, колишня мечеть часів халіфату (Мескіта) і діючий кафедральний собор, що є Об’єктом Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО.

Це місце є просто унікальним поєднанням різних культур і різних архітектурних стилів. У самому серці мечеті побудований Собор, багато прикрашений різьбленням, рожевим мармуром, живописними полотнами кисті Паломіно. Дві чудових кафедри виконані з червоного дерева і мармуру.

Величний, грандіозний молитовна зала заввишки 11,5 метрів здається нескінченним лісом колон, з перспективою, змінюється на кожному кроці. Сприйняття простору тут дійсно приголомшливо. Тут 856 колон з мармуру, яшми і порфіру, пов’язаних між собою червоними і білими арками у вигляді підков.

Молитовна кімната (максура) прикрашена чудовими мозаїками, подарованими Візантійським імператором. Королівська каплиця – шедевр архітектурного стилю «мудехар», а в Залі Капітула знаходиться скарбниця собору, де виставлені дорогоцінні реліквії і предмети культу.

Похід в кафедральний собор у Кордові здатний пробудити в Вас почуття великої краси, що не має ні просторових, ні часових меж.