Курортний парк Кисловодська

127

Гордістю Кисловодська є його лікувальний курортний парк – прекрасний зразок ландшафтного дизайну, в якому природні краси вміло обіграні фантазією людини. Парк є другим за площею в Європі, але першим за красою і багатством рослинного світу, вишуканості садових композицій і цілющим властивостям тутешнього повітря.

Роботи по облаштуванню парку почалися в 1832 році за наказом генерала А. Єрмолова, який вважається засновником парку. На кам’янисті береги Вільхівки був привезений родючий чорнозем, і висаджені дерева. Вже в 1837 році, у рік приїзду Лермонтова в Кисловодськ, парк займав площу 10 га і являв собою досить затишне місце для прогулянок.

Сьогодні площа курортного парку становить більше 1000 гектарів. Тут зібрано близько 300 видів різноманітних місцевих і екзотичних видів дерев і чагарників, висаджений прекрасний розарій.

Кисловодський парк іменується лікувальним не без підстав. Ще в кінці XIX століття німецький лікар М. Ертель запропонував метод тренуючої лікування серцевих і судинних захворювань дозованими (у часі і темпу) прогулянками в горах і назвав його теренкуром. Вперше в Росії це нововведення отримало втілення в Кисловодську в 1901 році. У курортному парку прокладено 6 маршрутів теренкурів, протяжністю від 1700 до 6000 м. Прогулянки по алеях парку, найчистіше повітря, підвищена природна іонізація та насиченість повітря фітонцидами рослин стали прекрасним доповненням до цілющих властивостях мінеральної води «Нарзан», заради якої сюди приїжджають тисячі відпочиваючих.