Міст Баретери

206

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 3
  • регіону 9 078

Міст Баретери, можливо, не найвидатніший за розміром і конструкції в списку мостів Венеції, але є в ньому якась особлива чарівність, яка так приваблює сюди туристів.

Якщо ви будете гуляти по старовинним венеціанським вуличками, то не полінуйтеся знайти цей невеликий кам’яний міст, який пов’язує вулиці Мегсегіа San Zulian і Мегсегіа del Capitello. Назва мосту не відрізняється особливою поетичністю – в перекладі воно означає Міст Шляпніков, оскільки в цьому районі здавна працювали майстри виготовлення головних уборів.

Всього один проліт, за десять балясин кам’яних в балюстраді з кожної сторони – здається, нічого особливого. Але варто затриматися на середині мосту, озирнутися по сторонах, і ви побачите ту саму хрестоматійну Венецію, якою ми її уявляємо. Вузький канал відокремлює один ряд будинків від іншого. Здається, простягни руку, і ти дістанеш до протилежної балкона. На вікнах – традиційні віконниці, на підвіконнях – яскраві герані. Тут все залишилося таким, яким було в середні століття. І сам місток виглядає якимось казковим, що прийшли їх епохи галасливих венеціанських карнавалів.

До речі, з мосту видно потаємний хід у колишній будинок всемогутнього прокурора Венеції Марко Вениера (нині Французький культурний центр). Кажуть, що легковажна дружина прокурора під час карнавалів водила в цей будинок своїх молодих коханців. Під мостом Баретери завжди стояла напоготові гондола, готова врятувати чергового кавалера від гніву обманутого чоловіка.