Міст Метро

120

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 3
  • регіону 3 419

Перший метроміст через Дніпро у Києві з’явився завдяки проекту Георгія Борисовича Фукса, який розробив транспортну розв’язку для руху електропоїздів і автотранспорту на декількох рівнях одного моста. Він з’єднує з’єднує правобережну частину Києва з Русанівкою та Лівобережним масивом. На правій його стороні знаходиться станція метро Дніпро.

З часу свого відкриття 5 листопада 1965 року він майже тридцять років експлуатувався без жодного ремонту. 700 метрів мосту являють собою двоярусну конструкцію, унікальність якої полягає в арочному споруда на сухих стиках. Це був перший у світі аналог прогонного мосту такого розміру.

В кінці дев’яностих була проведена ретельна інспекція стану мосту і було прийнято рішення про обмеження руху вантажного транспорту до завершення капітального ремонту. У 2009 році була завершена часткова реконструкція бетонних опор і дорожнього полотна, але за прогнозами експертів такі часткові заходи можуть продовжити життя мосту від сили три роки. Так що зараз фахівці » Київавтодору розвивають масштабну програму з відновлення мосту.